Що таке технологія RTK і чим вона вигідна фермерам?

У цій статті ми розглянемо, як RTK може бути корисним для фермерів. Для цього давайте дізнаємось що означає термін RTK. RTK розшифровується як Real-Time Kinematic, в перекладі це кінематика (рух) в реальному часі, і, по суті, це технологія, яка використовується для підвищення точності класичних GNSS (GPS) приймачів навігаційних. Звичайні GNSS приймачі навігаційні, наприклад, ті, що є у ваших телефонах, можуть визначити ваше положення лише з точністю 1-2 метри. Однак приймачі GNSS RTK можуть забезпечити точність до сантиметрового рівня. Тож RTK – це те, що робить можливим точне землеробство. Youtube відео про це – https://youtu.be/6pGBFrJylIw?si=PvfutSnoz93JoCIO

Як працює технологія RTK

 

За допомогою технології RTK точне місцезнаходження приймача навігаційного визначається комбінацією супутникового позиціонування, отриманого самим приймачем GPS, і RTK поправок до цього положення, отриманих від розташовані в радіусі 30 км «базової станції». Корекція обчислюється базовою станцією шляхом порівняння її місцеположення, отриманого використовуючи сигнали супутників, з фактичним-істинним положенням.

Визначення координат місцеположення з точністю кілька сантиметрів робить доступним точне керування трактором, а це в свою чергу дає можливість додаткового суттєвого підвищення економії посівного зерна, добрив, пестецидів, витрат на пальне, а також є  основою та необхідною умовою для різноманітних передових точних сільськогосподарських технологій, від яких фермер може отримати вигоду, таких як – автоматичне керування технукою (автопілот), функція диференційованого внесення (https://smilab.com.ua/product/prohrama-z-funktsiieiu-dyferentsiyovanoho-vnesennia/), NDVI,  VRT (Технологія змінної норми),  впровадження GIS-теплових карт, карт створених датчиками ґрунту, використання карт-знімків з дронів чи супутників.

 

Економічні переваги:

При ручному керуванні за допомогою курсовказівника – агронавігатора зі звичайним агронавігатором (без RTK), між проходами є 6-15% зони перекриття.

Звичайне ручне керування за допомогою курсовказівника – агронавігатора похибка якого не перевищуватиме 5 см  в рази підвищить точність руху вашого трактора, це означає, що вам доведеться виконувати менше проходів по полю, що призводить до зниження витрат на полі та підвищення ефективності роботи та в результаті підвищену врожайність

Використання RTK може зменшити це до 1%. .

 RTK точність є необхідною умовою для модернізації техніки системою автоматичного керування (автопілотом), Вирішивши використовувати автопілот на тракторі, фермер зменшує втому, а це означає, що ви можете зробити більше за коротший проміжок часу, а отже, зможете зосередити свою увагу на агрегаті, а не на кермовому керуванні, підвищуючи ефективність роботи.

Згідно з дослідженнями, зменшення кількості проходів, оптимальне планування проходу з ефективними поворотами на смузі зменшує загальний час роботи, а також споживання дизельного палива на 10-15%, залежно від розміру поля. З огляду на те, що витрати на деякі ресурси різко зростають протягом останніх років, ця економія стає все більш значною.

Повторюваність (можливість виконувати роботу по раніше збереженим трекам):

Використання технології RTK дає можливість зберігати ваші маршрути з високою точністю координат, що дозволяє фермерам легше виконувати наступні операції на полі, мінімізуючи ущільнення ґрунту та уникаючи пошкодження посівних рядів. Ваші координати траєкторії руху зберігаються, щоб ви могли зберегти точне положення та продовжити роботу наступного дня, місяця, або й з року в рік.

 

Ця стаття є приблизним перекладом англомовної статті – https://www.fieldbee.com/blog/what-is-the-rtk-network-and-how-is-it-beneficial-for-farmers